• Ви знаходитесь тут:

• Правила поведінки в ЗДО

Правила поведінки для батьків дітей ЗДО базуються на законах України, наказах Міністерства освіти і науки України та рішеннях органів місцевого самоврядування, Статуті закладу.

1.Вчасно приводити та забирати дитину з закладу дошкільної освіти, згідно режиму дня групи.
2. Батьки або особи, що за їх дорученням приводять дитину в заклад дошкільної освіти, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ЗДО, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину до ЗДО саму, без супроводу дорослого.
3. Поважати людську гідність і професійну честь працівників ЗДО. Виявляти до них повагу в присутності дитини.
4.Неприпустимо розмовляти в ЗДО ненормативною лексикою та підвищеним тоном будь з ким - батьками, дітьми, працівниками.
5.Поважати гідність своєї дитини та інших дітей.
6.Виконувати рекомендації педагогічних та медичних працівників ЗДО щодо розвитку, виховання, зміцнення здоров'я дитини та її гігієни.
7.Приводити дитину в ЗДО в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам. Бути одягненим по сезону в залежності від температури повітря, в групі: в одно- двошаровий одяг, шкарпетки, взуття із задником. Слід пам’ятати, що від одягу залежить комфортний стан дитини, її гарний настрій, стан здоров’я.
8.Забороняється вдягати дитині прикраси, сережки, ланцюжки, шнурочки на шию так, як це може становити загрозу для життя та здоров’я дитини.
9.Приводити в ЗДО здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).
10.Своєчасно повідомляти адміністрацію закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ЗДО.
11.Адекватно реагувати на щоденний огляд дитини медичною сестрою та вихователем з метою своєчасного виявлення ознак хвороб (сипу, загноєння очей та ін.), нездужання (головний біль, хворе горло, слинотеча та ін.), тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).
12.Якщо під час ранкового прийому в ЗДО у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов’язані звернутися до сімейного лікаря за консультацією або медичною допомогою.
13.Батьки забов’язані заздалегідь зазначити вихователям в об’єктивних даних дитини інформацію щодо тих осіб, яким вони доручають приводити та забирати дитину з дошкільного закладу.
14.Батькам у стані алкогольного чи іншого сп’яніння, малолітнім дітям дітей з ЗДО не віддають.
15.Батьки забов’язані вносити плату за харчування дітей до 20 числа кожного місяця..
16.З метою збереження життя і здоров'я дітей, запобігання травматизму заборонено пересуватися на транспортних засобах територією закладу дошкільної освіти та приходити з будь-якими домашніми тваринами.
17.Не годувати зранку дитину чіпсами, цукерками та продуктами, що містять креми, хімічні ароматизатори, барвники.
18.Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів. Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, склянні та дрібні предмети (намистинки, ґудзики, пігулки іт. д.).
19. На час військового стану заходити в приміщення закладу ЗДО забороняється.

ПАМ'ЯТАЙТЕ: Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.